Stary Wiarus Stary Wiarus
100
BLOG

Z Nowym Rokiem głos z Grobu Pamięci

Stary Wiarus Stary Wiarus Rozmaitości Obserwuj notkę 1

Nowy Rok nam zaświtał - konstrukcją w S24 Orwellowskiego "grobu pamięci".

W Nowym Wspaniałym Salonie nie sposób znaleźć niczego co w S24 zaszlo w przeszłości, nawet wiedząc czego się szuka.
 

"He who controls the present, controls the past.
He who controls the past, controls the future." 

 
--  George Orwell 

Kto sobie nie zostawił w prywatnym archiwum linka do dawniejszego salonowego tekstu autorstwa kogoś innego, jaki szczególnie przypadł mu do gustu, ten pozbawiony jest obecnie narzędzi pozwalajacych ten tekst wyszukać ponownie, po sześciu miesiacach czy roku. Tym samym nie może udowodnić, że taki tekst kiedykolwiek istniał.

Lokalnej wyszukiwarki w S24 brak. Salon jest odłączony od wyszukiwarek Google i Technorati. Nie działa już moja specjalistyczna wyszukiwarka w Google, link do której miałem przy swoim blogu na Starym Niedoskonałym Salonie, a na Nowym Wspaniałym Salonie co prawda mam go dalej (patrz w prawym górnym rogu), tyle że ten wywrotowy link już nie działa.

Niech mnie kto teraz przekona że te fascynujące techno-usprawnienia Nowego Salonu nie mają na celu atomizacji publicznej dyskusji na tematy niewygodne szeroko pojętemu establiszmętowi Rzeczypospolitej i nie są obliczone na uniemożliwienie spontanicznego powstawania tzw. struktur poziomych, czyli ciał opiniotwórczych zainteresowanych tym samym zakresem problemów..

W ramach mojego skromnego jednoosobowego ruchu oporu przeciwko socjomanipulatorom blogosfery, rozpoczynam republikację swoich przeszłych tekstow, których nie chciałbym utracić w paszczy salonowego "grobu pamięci", ponieważ nie mam innego sposobu utrzymania ich w dostępnej każdemu publicznej domenie blogosfery polskiej (nie mylić z zamkniętymi intranetami).

http://wtemaciemaci.nowy.salon24.pl/71753.html
oryginał opublikowany 24 kwietnia 2008 r.


 

Formularz RN

 

Tagi: 

 


W związku ze wzmożonym społecznym zainteresowaniem sprawami obywatelstw polskich, obcych, widnych, tajnych i dwupłciowych, chciałbym przypomnieć zadane swego czasu pytanie, w odpowiedzi na które rozległa się zakłopotana cisza: 

"Czy minister spraw zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej Radosław Sikorski ma kopię formularza RN, ostemplowaną przez brytyjskie MSW czyli Home Office, i czy byłby gotów ją opublikować?"

Bo ja sprawdziłem ponownie, i jedyną publicznie  istniejącą poszlaką, bo wszak nie dowodem, na własnowolne zrzeczenie się obywatelstwa brytyjskiego przez dwupaszportowego ministra jest nadal wyłącznie oświadczenie rzecznika prasowego MON Piotra Paszkowskiego z 14 grudnia 2006 roku.

No a rzecznik prasowy, bez obrazy, jest od tego, by mówić co szef każe. Do rangi dowodu temu daleko.

Zwłaszcza, że rzecznik oświadczył, że szef "zwrócił brytyjski paszport", lekce sobie ważąc kwestię, że sam tylko zwrot paszportu jest w kwestii rezygnacji z obywatelstwa całkowicie nieskuteczny prawnie – tak w Polsce jak i w Zjednoczonym Królestwie. 

Według prawa brytyjskiego, obywatel brytyjski zrzeka sie swojego obywatelstwa następująco:

a. Czyta się pouczenia w Internecie, proste jak budowa cepa: 

http://www.ind.homeoffice.gov.uk/britishcitizenship/givingupcitizenship/howtogiveupnationality/

http://www.ind.homeoffice.gov.uk/sitecontent/applicationforms/nationality/guide_rn.pdf

 b. Wypełnia się jednokartkowy formularz wniosku Border & Immigration Agency RN, który można ściągnąć z Internetu.

http://www.ind.homeoffice.gov.uk/sitecontent/applicationforms/nationality/form_rn.pdf

 Formularz ma siedem punktów: 

1. Imię, nazwisko, adres, data i miejsce urodzenia wnioskodawcy.



2. Oświadczenie że wnioskodawca posiada obywatelstwo brytyjskie (dołączyć brytyjski paszport albo metrykę urodzenia, albo certyfikat naturalizacji) 

3. Oświadczenie, że wnioskodawca ma inne obywatelstwo, (dołączyć paszport albo certyfikat naturalizacji wydany przez inne państwo) , albo 

4. Oświadczenie, że po zrzeczeniu sie obywatelstwa brytyjskiego wnioskodawca nabędzie inne obywatelstwo (dołączyć promesę nadania obywatelstwa przez inne państwo) 



5. Jeśli wnioskodawca jest żonaty/zamężna: data zawarcia związku małżeńskiego (dołączyć metrykę ślubu) 

6. Oświadczenie wnioskodawcy, że wszystkie informacje powyżej są prawdziwe, składane pod groźbą kary aresztu do 3 miesięcy lub grzywny do 5000 funtów, własnoręcznie podpisane przez wnioskodawcę. 

7. Oświadczenie jednego świadka, że zna osobiście wnioskodawcę, który jest pełnoletni i przy zdrowych zmysłach, własnoręcznie podpisane przez świadka (dowolna osoba w wieku ponad 18 lat, która zna wnioskodawcę osobiście). 

c. Dołącza się czek lub przekaz pocztowy na 385 funtów, albo ściąga się z internetu i wypełnia dodatkowy papier, w który wpisuje się numer karty kredytowej i dołącza do wniosku.

d. Całość wysyła się listem poleconym do: 

Border and Immigration Agency

Department 1 


PO Box 306 


Liverpool 
L2 0QN 
 

lub do najbliższej ambasady lub konsulatu Wielkiej Brytanii, która przekazuje wniosek tamże. 

Urząd w Liverpool stempluje kopię formularzaRN i odsyła ją pocztą wnioskodawcy, razem z nadesłanymi oryginalnymi dokumentami, które były załączone do wniosku.

Ostemplowana kopia wniosku jest formalnym dowodem, że wnioskodawca zrezygnował z obywatelstwa brytyjskiego. Minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii nie może odmowić przyjęcia rezygnacji z obywatelstwa brytyjskiego w czasie pokoju (może w czasie wojny). Zrezygnować z obywatelstwa moze tylko osoba pełnoletnia, zrzeczenie nie obejmuje dzieci ani innych członków rodziny.  

I już. 

Rozumiem że Radek Sikorski, który podobno zrzekł się obywatelstwa brytyjskiego, ma taką ostemplowaną kopię formularza RN (a właściwie jego poprzednika, formularza RN1, zresztą identycznego) i w razie potrzeby może pokazać?

 

 

 

emigrant (nie mylić z gastarbeiterem)       

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości